Szanowni sąsiedzi,

W dzisiejszym, złożonym i dynamicznym świecie, umiejętność podejmowania trafnych decyzji staje się kluczowym elementem sukcesu, zarówno na poziomie jednostki, jak i społeczeństwa. Wierzymy, że wiedza pełni istotną rolę jako fundament, na którym opieramy nasze wybory. Jednakże, aby pełniej zrozumieć tę kwestię, warto przyjrzeć się argumentom zarówno zwolenników tej danego rozwiązania, jak i jej krytyków.

Posiadanie solidnych informacji i pełnego zrozumienia sytuacji pozwala na dokładne rozważenie dostępnych opcji oraz przewidzenie możliwych konsekwencji. Wiedza umożliwia również skuteczną analizę ryzyka, co jest kluczowe w podejmowaniu decyzji zarówno w życiu codziennym, jak i w sferze biznesu czy polityki lokalnej.

Konferencja na temat kierunków rozwoju naszej gminy.

Już 16 marca 2024 roku odbędzie się w naszej gminie konferencja zatytułowana „Strategia Zrównoważonego Rozwoju Gminy Wisznia Mała We Wrocławskim Obszarze Funkcjonalnym Zasoby Lokalne Jako Czynnik Rozwoju”.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www konferencji: www.wisznia-mala.pl
Zapraszamy do udziału


Publikacja dotycząca zagadnień przestrzennych związanych z wybranymi miejscowościami na terenie Gminy Wisznia Mała

https://dbc.wroc.pl/dlibra/publication/28933/edition/26112/content

Zachęcamy do pobrania i zapoznania się z publikacją.

W ramach umowy o współpracy między Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej a Urzędem Gminy Wisznia Mała na zajęciach prowadzonych na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej tematami projektów studenckich były problemowe zagadnienia przestrzenne związane z wybranymi miejscowościami
na terenie gminy.

Efekty tych prac były prezentowane przez studentów w czasie spotkania publicznego, na które przybyli mieszkańcy, władze samorządowe, pracownicy Urzędu Gminy, urbaniści i projektanci.

REINTEGRACJA OSIEDLI
z cyklu Krajobrazy XXI wieku

Pod redakcją Jacka Wiszniowskiego
Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej
Wrocław 2014

Opinie na temat budowy Centrum logistycznego w Malinie

Zapraszamy do zapoznania się z pismem z 19.01.2024 r., które zostało wysłane do Prokuratury Rejonowej w Trzebnicy jako uczestnika postępowania środowiskowego w sprawie inwestycji w Malinie.

W piśmie tym organizacje społeczne informują Prokuraturę o złożeniu przez inwestora trzeciego wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. Pismo zawiera informację o wątpliwościach co do zgodności z prawem takiego dzielenia jednego przedsięwzięcia, celem uzyskania nie jednej decyzji środowiskowej dla całej inwestycji, ale kilku dla poszczególnych etapów.

Organizacje społeczne informują także o rozbieżnościach dotyczących sposobu realizacji planowanej drogi dojazdowej do inwestycji.

Organizacje społeczne wskazują na ryzyka związane z potencjalną zmianą studium dla Malina, w nawiązaniu do opinii prawnej prof. dr hab. Marka Szewczyka, eksperta prawa administracyjnego, pracownik naukowy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.


Aby lepiej zrozumieć stanowisko organizacji społecznych z terenu naszej gminy, zachęcamy do zapoznania się z dokumentami i opiniami naszych ekspertów, którzy przedstawiają problem z innego punktu widzenia niż gmina czy inwestor.

Zapraszamy do zgłębienia tematu, posłuchania argumentów każdej ze stron i samodzielnego wyciągnięcia wniosków. Tylko poprzez otwartą dyskusję i zdobywanie różnorodnych perspektyw możemy lepiej zrozumieć, jak wiedza może być skutecznie wykorzystywana jako podstawa do podejmowania decyzji.

Zachęcamy do śledzenia tego wpisu, będziemy go aktualizować na bieżąco.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *